הכנה ללידה וחזרה לתפקוד רגיל אחריה

הכנה ללידה בשתיים
גמישות הגוף ותירגול ריצפת האגן לקראת הלידה. חמישה מפגשים לשמירה על הריון מאוזן תוך לימוד תרגילים שיעזרו לך עם שינוי הגוף בהריון וחזרה לתפקוד אחרי הלידה. שעה ורבע באוירה נעימה מול נוף פסטורלי בכרמל (רחוב שושנת הכרמל).

מומלץ לקרוא את המאמר של ד"ר תפארת, גניקולוגית שמספרת על איכות תירגול השיטה ותוצאותיה בלידה לנשים בהריון. אפשר גם לצפות בוידאו כאן או בדף הפייסבוק.

הכנה ללידה בקבוצות קטנות
אותו הפורמט כמו בלידה בשתיים, ההבדל הוא במיקום ובמספר המשתתפות.
המיקום: בית אבא חושי נו"ש חיפה או בית חנה חושי (נעמת) מוריה 67, (על ציר מוריה) חיפה.
מס' משתתפות בין 4 ל 6.

*ישנה אפשרות לקבוצה בבית פרטי למי שאוספת מספיק חברות הריוניות... :-)

ההכנה ללידה מומלצת מסוף חודש שלישי. במקרים של בעיות מיוחדות כגון שמירת הריון וכדומה מצריכים הכנה ללידה בשעור פרטי.

הכרה בשיטת פאולה ע"י ביטוחים פרטיים וע"י קופות חולים ממלכתיות ליולדות

אני שמחה לציין שבחברות ביטוח פרטיות שונות מוכרת השיטה במהלך ההריון. שווה בדיקת פוליסה שברשותכן!
באם מוזכרת השיטה ברשימה, אתן זכאיות להחזר כספי בהתאם לפוליסה.
כמו כן בחלק מסניפי קופות החולים הממלכתיות ניתן לקבל שעורים במהלך ההריון.

הנה למשל על שיטת פאולה והריון בקופ"ח לאומית.

בקשב תלדי בנים

(לקוח מתוך מאמר המופיע באתר קופ"ח לאומית)

רוצה הריון נעים יותר, לידה קלה יותר ושיקום מהיר יותר? תתחילי לתרגל את גופך באחת מהשיטות המשלבות פעילות גופנית עם פעילות מנטלית. תתחברי לקצב ותשכחי מבעצב.

תקופת ההריון יכולה לספק לרבות מאיתנו תירוץ להימנע מפעילות גופנית, אבל דווקא עכשיו חשוב מאוד לא להתעצל, להזיז את הגוף, לתרגל את השרירים ולהכין את הגוף לקראת חוויה מאושרת ולגמרי לא פשוטה - הלידה.
מממ, את ודאי מהנהנת לעצמך, למי יש כוח לעלות עכשיו על בגדים צמודים ולהתחיל להתנשף בחדר הכושר? אז זהו, שאת לא חייבת. תרגול בשיטות רגועות יחסית, כמו יוגה, אלכסנדר, פאולה או פלדנקרייז, ישמור על הכושר שלך ויכין את גופך ללידה הצפויה. שיטות אלה כוללות גם טכניקות של הרפיה ונשימות ופועלות בכל הרבדים – פיזי, רגשי, נפשי ורוחני. לכן יפיגו גם חששות ופחדים, וימלאו במובנים רבים את מקומו של קורס ההכנה ללידה.
כל מה שאת צריכה לעשות הוא לבחור מבין הפעילויות את זו שהכי מתאימה לך, ורוב הסיכויים שתזכי ללידה קלה ובריאה יותר. אז קדימה, לפעילות. אבל לאט, ולא לפני שהתייעצת עם הגינקולוג שלך.

שיטת פאולה
בסיס איתן לרצפת האגן

השיטה מבוססת על הפעלת השרירים הטבעתיים, הממוקמים סביב כל אחד מנקבי הגוף: השרירים שמסביב לעיניים, שרירי האף והפה, והשרירים השולטים בפתחים שבתחתית האגן. הנחת היסוד היא שהשרירים הטבעתיים עובדים בתיאום זה עם זה, ויחד הם משפיעים על כל מערכות הגוף. במילים אחרות: תרגול של שרירים אלה מחזק את תפקודי הגוף ומשפר את עבודתן של המערכות הפנימיות.
בחודשי ההריון חשוב לתרגל את השרירים הטבעתיים בייחוד באזור רצפת האגן, המועד לפורענות בתקופה זו והנתון בסכנה ממשית בזמן הלידה. תרגול השרירים ברצפת האגן יגביר את הרגישות והשליטה באזור הכל כך קריטי להריון וללידה, יגמיש אותו, וימנע את החלשתו ואת התרופפות השרירים המצויים בו.
מה קורה בשיעור:
התרגול מתבצע בשכיבה, בתנועות מאוד קטנות, והוא מחדד את הקשב לגוף. המורה נותן הוראות ומכוון את המטופל ללא מגע פיזי. התרגול בשיטה ילמד אותך להקשיב לגופך. התרגול אינו מסתיים בשיעור עצמו, ויכול למעשה להתקיים בכל זמן ומקום. היכוני לסדר יום של כיווצים.
מתי אפשר להתחיל:
אם את עדיין לא בשבוע ה-20 להריונך תצטרכי להמתין. התרגול בשיטת פאולה בזמן הריון מומלץ רק אחרי השבוע ה-20.

 

 
גלריה לידה באהבה מילון לינקים וידאו מחקרים קרניוסקרל הרצאות קבוצות פאולה
 
  site by: www.grey-gallery.com
טלפון: 054-4931812 אי-מייל: daphna@nopain.co.il