אודותיי...

נולדתי וגדלתי בחיפה. סיימתי את לימודי התיכון במגמת צילום בביה"ס ויצו והמשכתי לעבוד בתחום הצילום בעת שירותי הצבאי, ולאחריו, כצלמת טכנית באלביט.

באמצע שנות העשרים לחיי סיימתי את לימודי בחוג לקולנוע בקמרה אובסקורה בתל אביב. לאחר לימודי עבדתי כעוזרת עריכה בלשכת הפרסום הממשלתית, וכעורכת וידאו ברשת CNN. בעודי משתלבת במדיה הקולנועית לקיתי בשתוק בפנים (Bell`s palsy) וכחודש לאחר מכן בארוע מוחי אשר גרם לשתוק פלג גופי השמאלי.

לאחר שהטיפול התרופתי והפיסיותרפי לא עזרו לי להרפא מהשתוק ,והצפי הרפואי היה פסימי: "או שתצאי מזה או שלא"... היתה תשובת הרופא, פניתי לרפואה האלטרנטיבית. שילוב של עיסוי רקמות עמוק,הרפיות ודימיון מודרך הובילו לשיפור בתפקודם של היד והרגל. אט אט החלו גם הפנים להשתחרר מהשתוק והדיבור חזר להיות ברור.

לקראת סוף שנות העשרים לחיי הגעתי לברלין והתחלתי ללמוד בביה"ס לרפואה טבעית-"תלמוס" (Thalamus) תוך התמקדות בלימודי אוסטאופתיה. במקביל למדתי ב"אפלדג’ר"(Upledger Institute) וב "מילן"(Milne Institute). לימודי העקריים התרכזו בסוג עדין של טיפול בתחום האוסטאופתיה-שנקרא קרניוסאקרל (Craniosacral Therapy).

בשנה השניה ללימודי לקיתי שוב בשיתוק בפנים,הפעם בצידם הימני. לאחר שוידאתי את תוצאות הבדיקה הנירולוגית ע"י סריקת CT אשר שללה ארוע מוחי נוסף, החלטתי "לצאת" מהשתוק ללא תרופות וללא פיסיותרפיה רגילה.

בדיוק בתקופה זו הגיע לרשותי סיפרה של פאולה גרבורג "סוד השרירים הטבעתיים". שילבתי את טיפול הקרניוסאקרל עם שיטתה של פאולה המתבססת על התעמלות השרירים הטבעתיים. התוצאה היתה ריפוי משתוק הפנים, ובנוסף, שיפור ניכר באיכות התנועה מ"שאריות" השתוק הקודם.

בתום לימודי בברלין חזרתי ארצה,למדתי את שיטת פאולה בתל אביב והוסמכתי להיות מורה בשיטה. המחלה לימדה אותי להכיר את גופי,להתייחס אליו כאל שלם ולהיפגש איתי,עם עצמי לפחות פעם ביום. בתהליך השיקום הבנתי שנפתח בפני שער לעולם חדש,עולם בו אוכל להמשיך לעשות הכל כפי שעשיתי עד כה, מבלי לשכוח את ה"בית" בו אני גרה-הרי הוא גופי... מבלי לשכוח לעצור מלעשות ולדעת גם לשחרר ולהרפות. איזון בין עשייה להרפיה.

הרפואה הקונסרבטיבית והרפואה האלטרנטיבית חוברות יחד לרפואה אינטגרטיבית. זו היא הרפואה השלמה, היא דרך עבודתי כיום. עבודתי משתלבת עם עבודתם של רופאי פה ולסת המפנים לאוסטאופתיה קרניאלית Craniosacral Therapy, רופאי נשים ואורולוגים המפנים לשיטת פאולה, רופאים רדיולוגים, רופאי משפחה, פסיכולוגים, אורטופדים, כירופרקטורים ואוסטואופטים המפנים לטיפול משולב בינם לבין השיטות בהם אני מתמחה או לסרוגין הפניתם תהיה לשיקום לאחר טראומות שונות או כמנע ולשמירה על הגוף מפני דפוסים חוזרים.

מאז חזרתי ארצה אני עובדת בחיפה במרפאות שונות. מרפאה לכירופרקטיקה ושיכוך כאב עם ד"ר רפי גולדמן וצוות המרפאה. השילוב בין כירופרקטיקה ועבודתי מוכיח את עצמו במקרים של בעיות גב צוואר מפרק לסת ועוד מקרים עלהם אתם מוזמנים לקרוא באתר. מרפאת שירם עם צוות אינטגרטיבי המנוהל ע"י ד"ר צביקה באום (נוירולוג) ..מחלקה אונקולוגית במרכז הרפואי לין , יחידה אינטגרטיבית בשרות האונקולוגי . הדרכת קבוצות ברחבי העיר חיפה (בית אבא חושי, מרכז התחלות, בית חנה חושי)

התמחות וניסיון מצטבר:

 • אוסטאופתיה קרניאלית/ Craniosacral Therapy
 • עיסוי רקמות עדין / STM
 • עיסוי לימפטי
 • קניסיוטייפינג (Kinesio Taping)
 • שיטת פאולה בשעורים פרטניים
 • הדרכת קבוצות בשיטת פאולה במטרה ללמד תנועה וחיזוק תוך שחרור והרפיה
 • הרפיה דרך מגע תוך רכישת כלים לשמירה על הגוף
 • ליווי נשים בהריון. הכנה ללידה. חזרה לתפקוד אחרי הלידה.
 • התמחות בנושא פציאליס ושיקום אחרי ניתוחים ותאונות
 • התמחות בבעיות מפרק לסת (TMJ)
 • עבודה עם תינוקות
 • טיפול מאזן לחולי סרטן להקלה ושיפור באיכות החיים בשילוב עם הטיפולים האונקולוגים
 • מעבירה סדנאות להכרת שיטת פאולה בגרמניה ושויץ (אנגלית ובגרמנית)

כולנו זקוקים למגע! כולנו זקוקים לשמור על עצמנו ולאהוב את עצמנו...

אני אוהבת את מה שאני עושה ועושה את הכל

 
 
גלריה לידה באהבה מילון לינקים וידאו מחקרים קרניוסקרל הרצאות קבוצות פאולה
 
  site by: www.grey-gallery.com
טלפון: 054-4931812 אי-מייל: daphna@nopain.co.il